NEXT. Young European Design

Výstava
27. apríla 2024 – 26. mája 2024

Eunic Berlin, sieť európskych kultúrnych inštitúcií a Berlin Design Week predstavujú výstavu NEXT. Young European Design, ako pokračovanie úspešného formátu Young Talents. NEXT je momentálne neoddeliteľnou súčasťou každoročného Berlin Design Week, ktorý sa bude konať v renomovanom Kunstgewerbemuseum of Staatliche Museen zu Berlin. NEXT vyzdvihuje mladé európske dizajnérske talenty, ktoré sa zaoberajú vo svojej práci perspektívnymi a udržateľnými konceptami dizajnu. Iniciatíva Eunic Berlín a Berlin Design Week pôsobivo ukazuje, ako môže európsky dizajn ovplyvniť spoločenské zmeny a slúžiť ako hnacia sila inovácií.

Kurátorkou výstavy je Alexandra Klatt, zakladateľka a programová riaditeľka Berlin Design Week. Samotná výstava predstavuje 30 projektov a diel z 11 krajín – Estónska, Veľkej Británie, Luxemburska, Slovenska, Slovinska, Rakúska, Poľska, Rumunska, Švajčiarska, Ukrajiny a Maďarska. Ponúka tak komplexný pohľad na rozmanitosť a potenciál mladých dizajnérov z Európy. NEXT nie je len prehliadkou vizionárskych dizajnérskych prác, ale aj diskusiou a platformou na vytváranie sietí, ktorá stimuluje výmenu informácií.

Na výstave sa odprezentujú traja slovenskí tvorcovia, ktorí zároveň získali nominácie na Národnú cenu za dizajn 2023Mata Durikovic (laureátka NCD23), Petra Vicianová a Viktor Tabiš (laureát NCD23).

Viac informácií o výstave NEXT nájdete na www.berlindesignweek.com.

Kunstgewerbemuseum Berlin

Matthäikirchplatz 4, 10785 Berlin

Otváracie hodiny

Streda - piatok 10:00 - 17:00, sobota - nedeľa 11:00 - 18:00

Na stiahnutie

Skip to content