Dizajnérsky BOOK SWAP / Týždeň slovenských knižníc

Výzva
7. marca 2024 – 7. marca 2024

Knihy a dizajn patria k sebe! Slovenské centrum dizajnu pozýva všetkých, ktorí radi čítajú a zaujímajú sa o dizajn, na jedinečný event BOOK SWAP!

Máte knihy a časopisy o dizajne, ktoré ste už prečítali, alebo ich jednoducho nepotrebujete? Je vám sympatickejšia výmena kníh ako nákup? Hľadáte ten jedinečný kúsok, ktorý už nie je dostupný v obchodoch? Chcete dopriať knihe nového čitateľa? Pripojte sa k nám na podujatí BOOK SWAP a budete mať jedinečnú príležitosť vymeniť svoje knihy a časopisy za iné!

Cieľom podujatia je nielen podnietiť čítanie kvalitnej literatúry o dizajne, ale aj podporiť kultúru výmeny. Výmena je udržateľný spôsob, vďaka ktorému sa knihy nikdy nestanú nepotrebnými. Umožňuje knihám byť stále využívanými a cirkulovať medzi ľuďmi, čím sa predchádza ich neúčelnému vyhadzovaniu alebo hromadeniu.

Kde: Galéria dizajnu Satelit, Kollárovo námestie 10, Bratislava
Kedy: 7. marec 2024 v čase 14:00 – 18:00

Aktivita je otvorená pre všetkých záujemcov a záujemkyne o dizajn, a to aj bez nutnosti registrácie v Knižnici Slovenského centra dizajnu! Vstupné: Stačí priniesť minimálne 1 a maximálne 5 kníh, katalógov alebo časopisov na výmenu. Pri odchode si môžete odniesť až 5 titulov! Nezabudnite si vychutnať poslednú hodinu akcie (od 17:00 do 18:00), kedy si môžete odniesť knihy bez ohľadu na to, či ste sami niečo priniesli.

Priniesť možno knihy, katalógy a časopisy:

  • zamerané na akúkoľvek oblasť dizajnu
  • v slovenskom, českom alebo anglickom jazyku
  • knihy a katalógy môžu byť aj s venovaním

Do swapu nepatria:

  • xerokópie kníh
  • SCD si vyhradzuje právo vylúčiť nevhodné publikácie zo swapu

Pridajte sa k nám a objavte nové knižné poklady na „BOOK SWAP„!

Slovenské centrum dizajnu sa na Vás teší v Týždni slovenských knižníc aj po celý rok!
Pre aktuálne informácie sledujte Slovenské centrum dizajnu na webe aj sociálnych sieťach: www.scd.sk, Facebook, Instagram, LinkedIn YouTube.

Podujatie na Facebooku SCD.

Galéria dizajnu Satelit

Hurbanove kasárne, Kollárovo námestie 10, 811 07 Bratislava, Slovensko

Otváracie hodiny

Streda - nedeľa 14:00 - 18:00