Ové / prezentácia a výstava tvorby prác štúdia Ové Pictures

Diskusia
17. marca 2023 – 18. marca 2023

Prepni na Revúcu spoločne s Mestským kultúrnym strediskom v Revúcej a združením LOST GEM.ER pozývajú  na prezentáciu tvorby ocenenej v súťaži „Národná cena za dizajn“ od štúdia Ové Pictures. Tým, ktorých láka svet animácie a dizajnu, predstavia osobne zakladateľky oceňovaného štúdia Ové Pictures – Veronika Obertová a Michaela Čopíková – svoju tradičnú aj netradičnú animovanú tvorbu a sprístupnia výstavu, ktorá bude v priebehu soboty 18. marca dostupná verejnosti.

17. marca 2023 sa o 17:00 hod. zoznámite s ich tvorbou cez premietanie autorských animácií, aj tých ktoré boli ocenené Národnou cenou za dizajn a otvorením výstavy grafických prác.  Po prezentácii bude nasledovať diskusia.

18. marca 2023 bude počas celého dňa od 9:00 do 19:00 hod. sprístupnená výstava vo výstavnej sieni Mestského domu kultúry.

Ové Pictures vytvárajú animované filmy, dizajn, výtvarné diela klasických, ale aj nových médií. Sú držiteľkami ocenení v súťaži Národná cena za dizajn 2016 (Cena poroty) a Národnej ceny za dizajn 2020 – Komunikačný dizajn (kategória Priestor). Dve ocenenia získali aj v ročníku Národnej ceny za dizajn 2022 – Komunikačný dizajn za vlajky pre Mestskú knižnicu v Bratislave (kategória Plagát a vizuál) a za sériu videí Výtvarná rozcvička (kategória Animácia a video), ktoré vznikli s kolektívom autorov pre Slovenskú národnú galériu.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac informácií o podujatí nájdete na www.prepnirevucu.sk.

Mestské kultúrne stredisko v Revúcej

Námestie slobody 14, 050 01 Revúca

Otváracie hodiny