Open Call: Best Fashion Talent 2024

Súťaž
2. mája 2024 – 15. júna 2024

Best Fashion Talent alebo „Najlepší módny talent“, je ocenenie udeľované raz ročne organizáciami Slovak Fashion Council a Mercedes-Benz Fashion Live! Titul získava absolvent odborného štúdia v oblasti odevného dizajnu, ktorý presvedčí odbornú porotu svojou tvorbou, kolekciami, prácou s princípmi udržateľnosti a odhodlaním naštartovať svoju kariéru ako módny dizajnér.

Ocenenie Best Fashion Talent nie je len titul, je to najmä podporný program, ktorý pomáha mladému návrhárovi nasmerovať svoju tvorbu a prináša mu príležitosti na rozvoj. Výsledkom je ucelená módna kolekcia s vlastným rukopisom autora, s možnosťou prezentácie doma aj v zahraničí, ako aj príležitosti na predaj jeho modelov. Víťaz absolvuje cyklus módnej sezóny s podporou profesionálov z módnej praxe.

Z prihlásených dizajnérov vyberie odborná porota max. 8 kandidátov – semifinalistov, ktorí osobne odprezentujú svoju ostatnú kolekciu pred odbornou porotou – 10. septembra 2024 v Bratislave. Traja finalisti postupujú do finále, počas ktorého svoje kolekcie budú prezentovať na podujatí Mercedes-Benz Fashion Live! v októbri tohto roka. Víťaz Best Fashion Talent bude vyhlásený po odprezentovaní kolekcií na móle.

Do súťaže sa môžu prihlásiť dizajnéri vo veku 18 – 30 rokov, prostredníctvom registračného formuláru.

Všetky informácie nájdete na www.slovakfashioncouncil.sk.

online