MOUVO konferencia 2024

Festival
1. marca 2024 – 2. marca 2024

Tešíme sa, že aj tento rok je časopis Designum mediálnym partnerom konferencie MOUVO. Pokiaľ sa zaujímate o najnovší vývoj v témach strojového učenia a umelej inteligencie, toto podujatie si nenechajte ujsť!

Prednášky, profesionálne konzultácie, panelová diskusia, workshopy pre deti a mládež… To bude deviaty ročník konferencie MOUVO v termíne 1. – 2. 3. 2024 v Technologickom centre UMPRUM Mikulandská.

Akcia, ktorú organizuje pražské štúdio Oficina, ponúkne výber toho najzaujímavejšieho z celosvetovej scény audiovizuálnej kultúry, a spolu s ním reflexiu aktuálnych tém, technologického a sociálneho vývoja. Do Prahy sú opäť pozvaní umelci, autori a štúdiá, ktorých práca osciluje na prieniku grafického dizajnu, animácie, filmu a interaktívnych technológií. Konferencia bude mať aj v roku 2024 dvojdňový formát. Téma, ktorej sa budeme venovať reflektuje autonómnu a od ľudskej kontroly oslobodenú tvorbu strojového učenia, aktuálne komunikovanú ako umelá inteligencia. Zo stále saturovanejšej hmloviny obrazov sa postupne rysuje vzorec mechanizmu samotného. Reštrikcie zabraňujúce konať proti záujmom tvorcov je možné obísť a mechanizmus sa tak stáva nástrojom nepredvídateľných zámerov. V umelej inteligencii môžeme rozpoznať metaforu homunkula Golema – bytosti stvorenej človekom a pre človeka predstavujúceho hrozbu vo svojej oslobodenej a vo svojich dôsledkoch nezamýšľanej činnosti.

Konferencia ponúkne panelovú diskusiu venujúcu sa téme AI a machine learning, nadväzujúcej na diskusiu z MOUVO 2023. Rečníkmi pod vedením Víta Zemčíka budú Moritz Schwind (Entagma, profesor z Nuremberg Tech), Tomáš Hříbek (PhD z pražského Inštitútu filozofie) a ďalšie.

Návštevníci sa môžu tešiť na tzv. Collective Realtime Promting pod vedením Christophera Grunbergra a Davida Sheldon-Hicksa z Territory Studio.

Mouvo myslí aj na najmenších. Za cieľ si kladie poskytnúť deťom príležitosť rozvíjať sa, predviesť kreativitu a zručnosti pri riešení problémov a pritom budovať ich sebavedomie a zvedavosť. V spolupráci s organizáciami AI deťom a Dizajnéri deťom tak prebehnú po novom aj workshopy pre deti.

Chystanou novinkou budú tzv. Profesionálne konzultácie, v rámci ktorých môžu záujemcovia získať v 20 minútach fundované ohodnotenie svojej práce a personalizované odporúčania na základe nimi prineseného portfólia. Prihlásiť sa môže ktokoľvek. Primárne je však platforma určená študentom a mladým profesionálom. Konzultácie povedú členovia štúdia Oficina a ďalší profesionáli z odboru.

Hostia konferekcie MOUVO 2024:

AATB, Andrea Anner a Thibault Brevet (www.aatb.ch), Linus Ekenstam (linusekenstam.com), Paul Lëon (floatingpoint.ch), Territory Studio & Christopher Grünberger, David Sheldon-Hicks (territorystudio.com, jvm.com), Bakken & Bæck (bakkenbaeck.com), Dominic Wilcox (dominicwilcox.com), Lucas Hesse (lucas-hesse.de), MAXON (found-studio.com, madebytimtim.co.uk,
maxon.net/en), NIVVA (linktr.ee/nivva_music) a mnohí ďalší. Pre najnovšie informácie sledujte web a sociálne siete Mouvo konferencie.

Predpredaj vstupeniek je aktívny cez www.mouvo.cz

Počas celého roka si tiež môžete zakúpiť originálny kúsok z limitovanej edície Mouvo produktov na mouvo.cz/shop.

Web: www.mouvo.cz
Facebook: www.facebook.com/mouvo
Instagram: www.instagram.com/mouvo/

 

Technologické centrum Mikulandská UMPRUM

Mikulandská 134/5 110 00 Praha 1

Otváracie hodiny

Neuvedené.

Skip to content