Módny rezidenčný pobyt v Miláne / Open call

Výzva
1. februára 2024 – 1. marca 2024

Rezidenčný program Fashion Residency Program v Miláne (IT) otvára jedinečné príležitosti pre odborníkov a výskumníkov z krajín Vyšehradskej štvorky, z oblasti módy, dizajnu a súvisiacich disciplín. Program, ktorý sa uskutoční na dva mesiace (jún – júl 2024), v spolupráci s Accademia di Costume e di Moda, ponúka k dispozícii ateliér, súbor prednášok o súčasnom umení, dejinách módy, digitálnej komunikácii alebo sociológii a plánované návštevy veľkých módnych domov. Rezidenti preskúmajú miesta ako Fondazione Prada, Armani/Silos alebo Trienale. Naplánovaná je aj niekoľkodňová návšteva Ríma ako sídla Accademie.

Kto sa môže prihlásiť?
Každý, kto je občanom krajiny V4 (Česko, Maďarsko, Poľsko a Slovensko), má viac ako 18 rokov a preukázateľné skúsenosti.

Ako sa prihlásiť?
Záujemcovia sa môžu jednoducho prihlásiť prostredníctvom online systému – my.visegradfund.org a vyplniť žiadosť (štruktúrovaný životopis, motivačný list a výskumný plán) a priložiť svoje portfólio.
Prihlasovanie je otvorené od 1. februára do 1. marca 2024.

Kedy sa pobyt uskutoční?
Rezidencia sa uskutoční od 1. júna do 31. júla 2024 v Miláne v Taliansku.

Podmienky
Ubytovanie v Miláne zabezpečí fond.
Celková suma vyčlenená na tento pobyt je 24 000 EUR, z čoho približne 3 000 EUR dostane každý odborník vo forme štipendia. Presná výška podpory bude upresnená neskôr.

Viac informácií o výzve nájdete na www.visegradfund.com.

online