Fashion Map Weekend

Diskusia
20. októbra 2023 – 21. októbra 2023

Fashion Map Weekend je kurátorovaný program jedinečných zážitkov, kde má hlavné slovo móda. V dňoch 20. a 21. októbra 2023 vám Slovak Fashion Council predstaví pestrú paletu aktivít, kde budete mať možnosť diskutovať s renomovanými návrhármi a odborníkmi z oblasti módy a dizajnu, zúčastniť sa praktických workshopov zameraných na tvorbu kapsulového šatníka a hľadanie kvalitných vintage kúskov, objavovať tajomstvá starostlivosti o odev a doplnky. A navyše, budete mať možnosť získať limitované edície produktov od talentovaných dizajnérov a značiek.

V rámci Fashion Map Weekendu budeme diskutovať aj my:

20. 10. 2023 – 17:30 – Fashion Map Weekend od Slovak Fashion Council / Ako sa má slovenská móda? Móda je viac než len o oblečení, je to umenie a kultúra, ktorá nás formuje.

Diskusia s profesionálmi slovenskej módy, dizajnu a tvorby o tom, kam slovenská módna tvorba smeruje, čo ju formuje a inšpiruje. S hosťami v diskusii budeme hľadať smery ako lokálnu scénu priblížiť publiku a tiež prezentovať dôvody, prečo slovenský módny dizajn zahrnúť do svojho šatníka spolu s kúskami od zahraničných udržateľných značiek.

Diskutujúci: Zora Husarčíková – Fashion Live!, Maroš Schmidt – Slovenské centrum dizajnu

21. 10. 2023 – 13:30 – 14:15 – Fashion Map Weekend od Slovak Fashion Council / Najlepší slovenský produktový dizajn: Na slovíčko s finalistami Národnej ceny za dizajn 2023

  • Prečo potrebujeme Národnú cenu za dizajn?
  • Ako dizajn ovplyvňuje každodenný život jednotlivcov a našu spoločnosť?
  • Aká je úroveň slovenského dizajnu v porovnaní so zahraničím?
  • Ako spoznať pridanú hodnotu dizajnu a dá sa dizajn zbierať?

Diskutujúci: Slovenské centrum dizajnu a finalisti NCD 2023

Kompletný program nájdete online tu: www.slovakfashioncouncil.sk.

Fashion Map Weekend je súčasťou sprievodných podujatí Národnej ceny za dizajn 2023.

 

Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca

Primaciálne námestie 1, 811 01 Bratislava

Otváracie hodiny