Jakub Berdych Karpelis / Narcis

Výstava
8. decembra 2022 – 13. februára 2023

V Galérii Českého centra práve prebieha výstava českého sklárskeho dizajnéra Jakuba Berdycha Karpelisa nazvaná Narcis, ktorá je súčasťou programu Bratislava Design Week 2022.

Jakub Berdych (*1971, Praha) je spoluzakladateľ Qubus Design Studio & Store, prvého obchodu s designom a jedného z najpopulárnejších štúdií v Čechách. Autor sa od samého začiatku, tj od založenia štúdia v roku 2002, venuje predovšetkým konceptuálnej tvorbe v tradičných českých materiáloch – v skle av porceláne. Okrem konceptuálneho a produktového designu realizuje projekty v oblasti interiéru, architektúry a voľného umenia.

Jakubove práce môžete uvidieť nielen v českých, ale aj zahraničných galériách a múzeách, pričom spomeňme aspoň Moss Gallery v New Yorku, Mint Gallery v Londýne či Die Neue Sammlung – Pinakhotek der Moderne v Mníchove. Zastúpený je aj v súkromných zbierkach.

Od roku 2008 je umeleckým riaditeľom galerijného obchodu DOX by Qubus, ktorý sa nachádza v priestoroch galérie súčasného umenia DOX v Prahe. Tu ponúka, okrem zvučných mien a medzinárodných značiek, aj ucelený výber súčasného českého designu a úžitkového umenia.

Viac informácií o výstave nájdete na www.bratislava.czechcentres.cz.

České centrum Bratislava

Prepoštská 2088/6, 811 01 Bratislava

Otváracie hodiny

Utorok - piatok 10:00 - 17:00

Skip to content