Dizajn z prírody

Výstava
3. februára 2023 – 13. apríla 2023

Výstava Dizajn z prírody je ďalšou prehliadkou aktuálnych semestrálnych prác študentov ateliéru Inovácia v priestoroch Regionálneho centra remesiel ÚĽUV v Košiciach. Ateliér Inovácia založil v roku 2005 Tibor Uhrín a funguje v rámci Katedry dizajnu Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach (Fakulta umení TUKE). Spomedzi početných absolventov ateliéru niektorí dnes už pôsobia na Katedre dizajnu aj pedagogicky (Pavol Capik, Mária Bujňáková). Na výučbe sa v súčasnosti podieľa aj doktorand Patrik Knoblich.

Pre zimný semester akademického roku 2022/2023 pedagógovia ateliéru akcentovali jednu z tém na prírodné materiály, ktoré si študent mohol buď zaobstarať priamo z prírody, alebo použiť prírodný odpad z domácnosti. Výsledný dizajn mohol kombinovať zvolený prírodný materiál s iným ekologickým materiálom alebo povrchovou úpravou.

Na výstave predstavia svoje práce študenti Radoslav Bielek, Matej Oleš, Veronika Gorausová, Oleksandra Ševčuk, Hannah Čekovská, Ema Lujza Juríčková, Tamara Kovaľová, Barbora Kuchárová, Martina Schmiesterová, Alexandra Sokoliová, Michaela Soroková, Patrícia Palúšková, Alina Lyba a Stefánia Kissová.

Viac informácií o výstave nájdete na www.uluv.sk.

Kurátor: Tibor Uhrín

Regionálne centrum remesiel ÚĽUV Košice

Mäsiarska 483/52, 040 01 Košice

Otváracie hodiny

Pondelok - piatok 10:00-12:30 13:00-17:00