Typogaráž vol 4. / Talk & Installation by TAKE TAKE TAKE: on collaboration

Diskusia
29. septembra 2023 – 30. septembra 2023

Veľké T je späť – štvrtý ročník Typogaráže bude hostiť dva eventy – 29. septembra a 21. októbra. Garáž na Žellovej 11 v Bratislave ožije túto jeseň novou, v poradí štvrtou sezónou, tentoraz oba eventy a pozvaných hostí zjednocuje spoločná téma “On collaboration”. Na ploche 16-tich štvorcových metrov sa stretne súčasný grafický dizajn, experimentálna typografia, knihy, hudba a hostia z Čiech a Belgicka.

V piatok 29. septembra budú hlavným hosťom TAKE TAKE TAKE (CZ). Toto malé nezávislé arthousové vydavateľstvo z Prahy zamerané na krásne knihy a tak po stránke obsahovej ako aj objektovej/fyzickej hodnotné diela založili, tvoria a vedú manželia Nikola Janíčková (grafický dizajn) a Jindřich Janíček (ilustrátor). Ich talk o 18:00 bude zameraný na rôzne aspekty spoločnej tvorby, podnikania a života.

Q&A s Take Take Take bude moderovať Robert Finkei. To však nebude jeho hlavný výstup večera. Talentovaný grafický dizajnér, typograf a experimentátor Robert Finkei (SK/NL) odprezentuje svoj nový projekt: prebiehajúci výskum o prepojení medzi UX (User Experience) a type dizajnom.

Súčasťou večera bude hudobný set Alice Volf (SK). Po talku (cca o 19:00) predstaví svoju autorskú tvorbu, v ktorej sa odkláňa od dravej produkcie, ktorú tvorí ako súčasť DJ-skeho tria NDS a ponára sa hlbšie do tvorby ambientných, minimalistických plôch low-noise dream-techna.

Vstup voľný.

Viac informácií nájdete na www.typograz.sk.

Typogaráž

Žellova 11 821 08 Bratislava

Otváracie hodiny