The Festival of the New European Bauhaus V Slovenskom centre dizajnu

Festival
9. júna 2022 – 12. júna 2022

V dňoch 9. – 12. júna 2022 sa koná celoeurópske podujatie The Festival of the New European Bauhaus s hlavným programom priamo v Bruseli a množstvom sprievodných podujatí po celej Európe a aj mimo nej. Zámerom festivalu je upriamiť pozornosť na Európsku zelenú dohodu a spojiť ľudí z rôznych oblastí k diskusii o lepšej budúcnosti pre všetkých. Množstvo podujatí je priamo online a v programe si naozaj vyberie každý. Všetky potrebné informácie nájdete na www.new-european-bauhaus-festival.eu. Pozrieť si program festivalu

 

Slovenské centrum dizajnu sa ako partner iniciatívy New European Bauhaus zapojilo aj do programu festivalu s výstavou Materialisti v Galérii Satelit. Táto výstava totiž vznikla aj so zámerom poukázať na potenciál materiálov pre tvorbu udržateľného dizajnu, ktorý dokáže reagovať na výzvy spojené s klimatickou zmenou.

 

Zároveň sme na piatok 10. júna 2022 pripravili prezentáciu svetoznámeho rakúskeho dizajnérskeho štúdia EOOS a jeho sociálneho podniku EOOS NEXT, ktorý založili v roku 2020 s cieľom rozšíriť svoje aktivity v oblasti sociálneho dizajnu a udržateľnosti. Základným mottom EOOS NEXT je tvoriť „dizajn pre skutočný svet“. Vo svojom výskume a dizajnérskej tvorbe sa zameriavajú na témy ako mobilita budúcnosti, čistenie vody a hygiena, obnova energie a synergia s prírodou. V Bratislave predstavia najmä svoj najnovší projekt ZUV (Zero emission Utility Vehicle), mestské elektrické vozidlo s nulovou uhlíkovou stopou vyrobené technológiou 3D tlače z recyklovaného plastu, ako aj skoršie realizácie a celkovú filozofiu EOOS NEXT.

 

 

Brusel/Bratislava/Európa

Skip to content