Model Young Package 2023

Súťaž
1. decembra 2022 – 31. marca 2023

Medzinárodná súťaž Model Young Package čaká v roku 2023 zásadná zmena. Pod heslom „Thirsty for Packaging“ budú talentovaní dizajnéri z celého sveta vytvárať inovatívne obaly pre nápoje všetkého druhu. Úspešní dizajnéri získajú hodnotnejšie ceny a možnosť presadiť sa so svojim obalovým riešením na trhu.

Súťaž obalového designu Model Young Package je najväčšia svojho druhu a teraz sa stáva ešte vzrušujúcejšou. Usporiadateľ, spoločnosť Model Group, zvyšuje prize money a predovšetkým rozširuje koncept súťaže.

(Nielen) mladé talenty sa môžu v prvej fáze súťaže preukázať vlastnými obalovými prototypmi, v súlade so zadaním, ktoré je zamerané na konkrétne typy balenia nápojov. Dizajnér toho najlepšieho konceptu bude pozvaný do ďalšej fázy súťaže, ktorá je úplne nová. V druhej fáze súťaže sa víťaz z radov talentov stretne s uznávanými dizajnérmi nad ďalším zadaním určeným pre reálnu výrobu. Tento inovatívny súťažný koncept tak po novom spája začínajúce dizajnérske talenty a profesionálov ako nikdy predtým. Ide o jedinečnú príležitosť pre najkreatívnejšie mozgy v obore dizajnu obalov prezentovať svoje nápady na medzinárodnej scéne a presadiť sa doposiaľ nevídaným spôsobom.

Thirsty for Packaging
Nápojový obal ako nikdy predtým – taký, ktorý chráni, rozpráva príbeh a ľahko sa používa. Nič menšieho nie je výzvou pre všetkých účastníkov Model Young Package 2023. Mladí dizajnéri môžu prihlásiť inovatívne prototypy na balenie fliaš, plechoviek a sáčkov. Materiál obalu musí byť z papiera, recyklovateľný alebo znovu použiteľný. Prihlasovanie prototypov pre prvú fázu prebieha novo iba v digitálnej podobe, kedy je treba existujúci koncept nafotiť, popísať a odoslať cez webový formulár.

Viac informácií o súťaži nájdete na www.modelgroup.com.

online