Konferencia Mouvo 2023

Festival
21. apríla 2023 – 22. apríla 2023

Časopis Designum je mediálnym partnerom konferencie Mouvo 2023!

21. – 22. apríla 2023 sa v Prahe v priestoroch technologického centra UMPRUM na Mikulandskej ulici uskutoční ôsmy ročník konferencie Mouvo. Podujatie organizuje pražské štúdio Oficina a ako vždy ponúkne to najlepšie zo svetovej scény audiovizuálnej kultúry na prieniku grafického dizajnu, animácie, filmu a interaktívnych technológií.

Témou aktuálneho ročníka je new.0 alebo nepretržité tvorivé objavovanie nových konceptov.

Nikdy nekončiace hľadanie a usilovanie sa o niečo nové. Nové tvary. Nové formy. Nové vzory. Nekonečné možnosti. Verzia jedna – dva – tri. Zabudnite na objavené, objavte zabudnuté. NEW.0.

Medzi hosťami, ktorí na konferencii predstavia svoju prácu bude španielska autorka Raquel Meyers. Svoju prácu definuje ako manuálnu zručnosť s klávesnicou a snaží sa nahlodať náš vzťah k technológiám. Ďalšou hosťkou je Mélina Poiré, motion dizajnérka žijúca v Montreale. Venuje sa typografii, odvážne pracuje s farbami a je členkou štúdia Oddfellows. Pozvanie prijala aj v Londýne žijúca audiovizuálna umelkyňa a experimentátorka Joelle Snaith, grafický dizajnér a kodér Tim Rodenbroker žijúci v Nemecku, kreatívny riaditeľ dánskeho Stupid Studia Christian Mogensen, game dizajnér a animátor Evan Anthony, poľský grafický dizajnér Patryk Hardziej a platforma Motion Design School.

Súčasťou konferencie bude aj panelová diskusia o aktuálnom vývoji technológie machine learning, čiže strojového učenia a dopad generatívnej AI (umelej inteligencie) na kreatívne odvetvie. Medzi panelistami budú odborníci na technológie, interaktívne médiá, dizajnéri a tvorcovia. Počas konferencie sa budete taktiež môcť zúčastniť viacerých workshopov.

Vstupenky a viac informácií nájdete na webe www.mouvo.cz.

Technologické centrum Mikulandská UMPRUM

Mikulandská 134/5 110 00 Praha 1

Otváracie hodiny

Neuvedené.