Konferencia Mouvo 2022

Festival
8. apríla 2022 – 9. apríla 2022

Časopis Designum je mediálnym partnerom konferencie Mouvo 2022!

8. – 9. apríla 2022 sa v Prahe v priestoroch technologického centra UMPRUM na Mikulandskej ulici uskutoční siedmy ročník konferencie Mouvo. Podujatie usporadúva pražské štúdio Oficina a už tradične ponúkne to najlepšie zo svetovej scény audiovizuálnej kultúry v oblastiach grafického dizajnu, animácie, filmu a interaktívnych technológií.

Ústrednou témou a kľúčovými slovami tohtoročnej konferencie sú zážitok a skúsenosť.  Pod jednotným anglickým pojmom experience odprezentujú vystupujúci s rozmanitým zázemím široké spektrum tém – prežívanie audiovizuálneho obsahu, zmena vnímania vplyvom nových technologických prostriedkov, komunikačných prístupov a mediálnych možnosti, zážitok zo značky, či úloha skúsenosti v kreatívnom odvetví. Organizátori tento rok obohatili program aj o teoretické prednášky, ktoré návštevníkom doplnia kontext predstavovaných diel.

Medzi oznámenými účastníkmi konferencie sú nemecký dizajnér a autor viacerých kníh Christoph Grünberger, design director maďarského pôvodu s dlhoročnými skúsenosťami v tvorbe futuristických interface-ov a vizuálnych efektov pre hollywoodske filmy Peter Eszenyi (Blade Runner 2049, Ghost in the Shell, Avengers alebo Pacific Rim), kanadský dizajnér a umelec Patrick Doan vystupujúci pod pseudonymom Defasten, ktorý sa zameriava na vizuálne výstupy renderované v reálnom čase, Sander Sturing, kreatívny kóder zo známeho holandského štúdia Dumbar, lektor Paul Heys zo štúdia Vital, ktorý sa zaoberá inovatívnym vývojom v automobilovom priemysle či holandský filmár a vizuálny umelec Rogier van der Zwaag, pre ktorého je typický experimentálny kreatívny prístup pri tvorbe videa.

Organizátori taktiež plánujú usporiadať exkluzívny workshop Code and Design (ešte pred zahájením konferencie), ktorý povedú Sander Sturing and Elvin van Dalen z štúdia Dumbar. Počet účastníkov bude limitovaný.

Vstupenky a viac informácií nájdete na webe www.mouvo.cz a sociálnych sieťach. Zakúpiť si môžete aj originálne produkty z limitovanej kolekcie Mouvo na www.mouvo.cz/shop.

Technologické centrum Mikulandská UMPRUM

Mikulandská 134/5 110 00 Praha 1

Otváracie hodiny

Neuvedené.

Skip to content