FURNICOOLTURE

Výstava
7. júla 2022 – 4. septembra 2022

Vernisáž: 7. júla 2022, 17:00

DIZAJN PRE KAŽDÝ DEŇ / KAŽDÝ DEŇ PRE DIZAJN

To, ako dizajn vplýva na náš každodenný život, si častokrát ani neuvedomíme, až pokým desiatykrát neotvoríme tu druhú – tú nesprávnu zásuvku pod stolom alebo pokiaľ sa neposadíme do susedkinho pohodlného kresla a pritom si v duchu predstavíme našu tvrdú, dekou zakrytú sedačku so zákerne nízkym operadlom. Kto toto takto vymyslel, prečo niektoré veci fungujú lepšie ako iné a prečo si v reštaurácii stále pomýlim toalety? Hovorí sa, že dobrý dizajn by mal nielen dobre vyzerať, ale mal by aj dobre fungovať. Dobrý dizajn nás v rôznych podobách obklopuje zo všetkých strán, pomáha nám, informuje a chráni nás, uľahčuje nám život, prebúdza v nás spomienky, robí z miest i ľudí originály či nás len tak teší a rozmaznáva. Dizajn tvorí priestor, v ktorom žijeme a prežívame svoje každodenné príbehy.

Výstava košického dizajnérskeho štúdia Furnicoolture prezentuje tri tematické sekcie – priestorový, produktový a grafický dizajn, v ktorých predstavuje svoje celkom nové a chrumkavé dizajnérske koncepty a tiež úspešné projekty z obdobia ostatných 10 rokov tvorby. Na výstave sa predstavia dizajnéri Mgr. art. Mária Bujňáková, ArtD., Mgr. art. Michaela Bujňáková, PhD. a Mgr. art. Patrik Bujňák, ktorých spája nielen rovnaké priezvisko, ale tiež vášeň pre dizajn a krásno. Žiť každý deň dizajnom nie je ľahké povolanie, ale vďaka dizajnu máte na celý život o zábavu postarané.

Dielo Márie Bujňákovej – Takka figúrka ste mohli vidieť minulý rok medzi nomináciami v kategórii Študentský dizajn a tiež na výstave NCD21.

Udalosť na Facebooku.

Múzeum Vojtecha Löfflera, Košice

Alžbetina 20, 040 01 Staré Mesto

Otváracie hodiny

Utorok - piatok 10:00 - 18:00, sobota - nedeľa 13:00 - 17:00