Dušan Voštenák - Taburetky – Zábavný nábytok do každého bytu

Dušan Voštenák – Taburetky – Zábavný nábytok do každého bytu

Výstava
22. mája 2014 – 6. júla 2014

Architekt a dizajnér Dušan Voštenák, držiteľ Ceny Fóra dizajnu 2013, predstavuje časť zo svojej rozsiahlej kolekcie Taburetiek s príznačným podtitulom Zábavný nábytok do každého bytu. Touto prácou sa autor vracia k dizajnu a zostáva verný tomu, čo charakterizuje jeho tvorbu veľkých celkov. Interiér vníma ako scénu, ktorá vťahuje diváka do hry, podnecuje jeho emócie a vnímanie priestoru. Taburetky sú farebné, hravé, vynucujú si pozornosť a reakciu užívateľa, dávajú interiéru osobitosť a vtipnú pointu.
Jednotlivé série s názvami ako Zelovoc, Tutti-Fruti, Bufet, Príroda, Dovolenka, Hudba, Pop, Zverinec či Láska vznikali v priebehu posledného roka ako program individuálnych objektov Banal Designu, ktorý nenájdete na celom svete a každý si vyberie svoj kúsok ako autorský originál podpísaný autorom. Okrem taburetiek, ktoré sú predajné a šité na mieru, možno na výstave vidieť i samotné návrhy a modely, ktoré dokumentujú proces vzniku kolekcie.

Akademický architekt Dušan Voštenák /nar.1954/, absolvent Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, je autorom množstva architektonických a dizajnérskych návrhov a realizácii. Je dvojnásobným držiteľom Ceny Slovenskej komory architektov CE.ZA.AR., ktorú získal v roku 2005 za expozíciu Múzea mincí a medailí v Kremnici (spoluautor Pavel Choma) a v roku 2010 za rekonštrukciu podkrovia budovy Považskej galérie umenia v Žiline. Okrem pôsobenia v kreatívnom tíme spoločnosti Eurodesign-Ateliér, s. r. o., zastával v rokoch 2010 – 2012 post vedúceho oddelenia architekta mesta Žilina a v roku 2011 bol jedným z hlavných iniciátorov založenia Galérie Plusmínusnula v Žiline.

Galéria dizajnu Satelit

Hurbanove kasárne, Kollárovo námestie 10, 811 07 Bratislava, Slovensko

Otváracie hodiny

Streda - nedeľa 14:00 - 18:00

Na stiahnutie

Osobnosti dizajnu na výstave

Dušan Voštenák

Ďalšie osobnosti dizajnu