Dizajn ako repa

Dizajn ako repa

Výstava
12. apríla 2012 – 20. mája 2012

Termín výstavy 12. apríl 2012 – 20. máj 2012;
miesto konania SATELIT- výstavný a informačný bod SCD, Dobrovičova 3, Bratislava;
vystavujúci Juraj Výboh;
vernisáž bola 12. apríla (štvrtok) o 18.00.

Slovenské centrum dizajnu, výstavno infomačný bod Satelit pripravilo výstavu Dizajn ako repa, ktorá predstaví recyklovaný dizajn Juraja Výboha.
Juraj Výboh, víťaz Ceny Fóra dizajnu 2011, vo svojich prácach využíva staré, použité, vyhodené predmety, ktoré získavajú novú šancu na život vďaka zmene funkcie či formy.

Svet je preplnený vecami, predmetmi, výrobkami. Ak už doslúžili svojmu účelu, často ich pokladáme za odpad. Ležia na trávnikoch, trčia z košov, zakopávame o ne na ulici. Ale väčšinu z nich niekto niekedy vymyslel, navrhol a vyrobil. Investoval do nich svoj um, čas, technológiu, vložil informáciu. Stále majú svoj povrch, farbu a tvar, ktorý sa dá využiť. Sú z nejakého materiálu, ale rovnako ony samy sa môžu stať materiálom. Ony môžu byť povrchom, alebo farbou iných vecí. Sú tu, sú na dosah, je ich veľa a dá sa z nich tvoriť. Na výstave „Dizajn ako repa“ uvidíte zopár pokusov.

Ing. arch. Juraj Výboh (1979)
Juraj Výboh vyštudoval Fakultu architektúry Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Po spolupráci s viacerými architektonickými ateliérmi a tvorcami pôsobí od roku 2009 pod značkou REPA a venuje sa výrobe svietidiel, bytových doplnkov a drobného nábytku prevažne zo starých
nepotrebných vecí.