6x10 rokov v praxi 2010

6×10 rokov v praxi 2010

Výstava
13. januára 2010 – 7. februára 2010

Slovenské centrum dizajnu predstavuje tvorbu šiestich dizajnérov-spolužiakov. Obsahom výstavy 6 x 10 rokov v praxi je výber projektov a realizácií, ktoré títo absolventi odboru dizajn na FA STU uskutočnili v praxi v priebehu posledných desiatich rokov od získania diplomu.

Výstava ukazuje uplatnenie po škole, a to najmä na Slovensku. Chronologicky dokumentuje rôzne oblasti tvorivých činností, ktorými bývalí študenti prechádzali v snahe zostať pri profesii, ktorú pôvodne absolvovali – priemyselný dizajn. Vďaka otvoreným mysliam a dôslednému hľadaniu vlastnej cesty sa im podarilo presadiť aj v “nepriaznivom” domácom teréne, ba dokonca aj v činnostiach iba okrajovo súvisiacimi s dizajnom. Exponáty sú však zamerané predovšetkým na dizajnérske realizácie, ktoré sú skutočne pestré.
Prezentované práce sú rôznorodé, od čisto priemyselných produktov cez obaly, grafický dizajn až po scénografiu, architektúru či solitéry. Kontext vzniku je tiež veľmi rôznorodý – autorské veci sa miešajú s tými, ktoré vznikli na základe objednávok zákazníkov a projektami interného výskumu.
 
Na výstave sa predstavujú: Branislav Dudáš (ELTECO), Miro Hazucha (AUAOAY), Jaroslav Holota (UNGROUP), Martin Struss (PLASTIC OMNIUM), Štefan Tóth (FLO) a Martin Turzík (FLUIDUM DESIGN).

Info: SATELIT

Skip to content